מחסן פנל מבודד

הפנלים המבודדים משמשים כיום רבות בתחום הבנייה כאשר אלו תורמים לבנייה של מבנים מסוגים שונים.

הן מבנים נייחים והן מבנים ניידים.

בפנל מבודד נעשה שימוש לצורך סגירת מרפסת או בניית מחסנים, לבנייה של מבני תעשייה וכך גם הם באים לשימוש בעת בנייה של יחידות דיור או בנייה על גבי גגות כמו גם לצורך קירוי גגות או סתם כך הוספת שטחים למבנים קיימים.

לפנל מבודד יתרונות רבים אשר אלו הם הגורמים לכך כי רבים בוחרים דווקא בהם לצורך בנייה.

היתרונות של הפנל המבודד למטרות בנייה

בנייה מהירה – הבנייה באמצעות פנל מבודד נעשית במהירות רבה והדבר חוסך זמן רב האופייני בדרך כלל לבנייה באמצעות החומרים המסורתיים.

בנייה ללא לכלוך – עבודות בנייה מטבען גורמות להרבה לכלוך ופסולת בנייה. כאשר נעשה שימוש בפנל מבודד, הרי שהדבר נעשה עם מינימום לכלוך ובצורה נקייה פי כמה וכמה.

חומר קל משקל – חומרי הבנייה המסורתיים מכילים אבנים, בלוקים ועוד חומרים כבדים אחרים. פנל מבודד לעומת זאת הוא חומר קל משקל באופן מיוחד.

חומר מבודד – הפנל הוא חומר מבודד. הוא מגן ומבודד מפני קור או חום והוא אף מבודד מפני רעשים המגיעים מבחוץ.

סוגים שונים של פנלים

למעשה קיימים מגוון סוגים של פנלים כאשר כל אחד מהם נותן את המענה בהתאם.

כך נבדלים הפנלים אלו מאלו מבחינת הסוג של הפנל המבודד. כך גם מבחינת העובי שלהם. יש גם הבדלים בין הפנלים מבחינת הבידוד שלהם, כלומר רמת הבידוד וכמובן גם חומרי הבידוד המרכיבים אותם.

מתוך קשת האפשרויות ניתן להגיע למגוון גדול של מטרות ומבנים המיוצרים ומבוססים כולם על הפנל המבודד.

נמנה להלן מספר סוגים של פנלים מבודדים.

פנל פח עם מילוי של צמר סלעים – זהו אחד הפנלים היקרים וגם הטובים ביותר. המילוי של צמר הסלעים נועד על מנת ליצור את הבידוד הרצוי. מדובר בחומר שיש לו תקן אש והוא בעל עמידות בפני אש למשך כמחצית השעה.

פנל אלומיניום עם מילוי פוליסטרון – בתחום הבניה הקלה נעשה שימוש נרחב בפנל אלומיניום במילוי פוליסטרון. האלומיניום הינו קל משקל, הוא אטום לגמרי והוא לא מחליד. מדובר בחומר שלא מעלה קורוזיה. הוא גם לא נשחק עם הזמן ומצליח לשמור על צבעו לאורך זמן. אנחנו מוצאים אותו כמשמש בבניות יוקרתיות כמו מסעדות, בנייה על הגג, סגירת מרפסות כמו גם בנייה של משרדי יוקרה.

פנל פח עם מילוי פוליסטרון – האופציה הזולה ביותר מבין כל סוגי הפנלים זהו הפוליסטרון. מדובר בחומר מוקצף שאין לו תקן אש. על כן הוא לא יכול לשמש לשימוש משרדי או למגורים אלא למבני קירור או מחסנים.

פנל איסכורית – זהו פנל שעשוי פלדה. פנל כזה הינו חזק ועמיד בפני מזג אוויר קיצוני והוא מסוגל לשרוד היטב לאורך זמן. אנחנו מוצאים אותו משמש לבניית קירות, לבניית יחידות דיור, לסגירת מרפסות, לבנייה על גגות או סתם כך להוספת שטח לדירות קיימות.

מחסן מפנלים מבודדים

לצורך בניית מחסנים ברור לאור הדברים כי החומר הנבחר לשם כך יהיה ללא ספק הפנל המבודד. היות והפנל המבודד הוא בעל יתרונות רבים. הן בגלל יכולת הבידוד האקוסטי הגבוה שלו, הן בגלל מהירות הבנייה שלו והן בגלל הבידוד התרמי שלו.

מעבר לכך מדובר בחומר שהוא נוח וקל לעיצוב וניתן ליצור בו מגוון סגנונות ועיצובים. מעבר לכך יש בו את אפשרויות הבנייה ללא יצירת פסולת. כך שמכל הסיבות שבעולם ברור כי הפנל הינו החומר המושלם לבניית מחסנים ועוד.