טרם בחירת סוג  מחסן גינה פנל מבודד, אנו צריכים קודם כל לבחון מהם הצרכים האישיים שלנו ולמה המחסן מיועד בדיוק. חשוב לדעת כי ניתן לנצל מחסני גינה פנל מבודד למגוון שימושים ולא רק לשם השימוש הסטנדרטי של אחסון ציוד.

כך למשל, ניתן להשתמש בו כמשרד של ממש במידה והמחסן מבודד, להשתמש בו כפינת זולה ואירוח מה שדורש מחסן מרווח ועוד. במידה והשימוש הוא לאחסון בלבד חשוב גם להתאים את המחסן לסוג האחסון – אם מדובר בחפצים קטנים, כלי גינון, או כלי רכב כמו אופניים חשמליים, אופנוע וכדומה.

לאחר שנענה על שאלות אלו ובדיקת מידות השטח עליה נוכל להציב את מחסן הגינה פנל מבודד, נוכל להתחיל במשימת חיפוש סוג המחסן המתאים לנו ואת התכונות השונות הרלוונטיות לצרכים שלנו, כגון: פתחי אוורור, מספר דלתות, רצפה, מודולאריות ועוד.

מחסן גינה פנל מבודד

עשוי מפנל בעל 2 שכבות פלדה כשביניהן מפרידה שכבת בידוד. מבנה זה עמיד במיוחד בפני פגעי מזג האוויר . תכונות אלו הופכות או לאידיאלי לשימוש כחדר עבודה ומשרד.

  • יתרונות – רמת בידוד גבוהה במיוחד, עמידות גבוהה וניתן לשימוש משרדי.
  • חסרונות – עלויות גבוהות

מידות 

חשוב לדעת כי מרבית המחסנים מגיעים במידות שונות, כאשר גם ניתן להתאימם אישית לצרכים שלכם ולמידות השטח שבגינה. ישנם מחסנים נמוכים, גבוהים, צרים, קומפקטיים ועוד. הלכך, חשוב לבחור במחסן גינה פנל מבודד תוך חשיבה לטווח ארוך והשערה כמה ציוד תצטרכו לאחסן בו, מוטב גם לבחור במחסנים מודולאריים, כאלה אשר מאפשרים הגדלה והקטנה של המחסן במידת הצורך בעתיד בצורה קלה.

עוד דבר שחשוב לקחת בחשבון זה גובה המחסן גינה פנל מבודד. מרבית המחסנים הם נמוכים יחסית ובמידה והייעוד שלו הוא משרדי, חדר עבודה או אף מגורים אז יש צורך לבחור במחסן הגבוה מהסטנדרט. על מנת לנצל את שטח המחסן בצורה אידיאלית מוטב לבדוק אם ניתן להוסיף מדפים למחסן ואם הם חזקים דיים. המדפים יכולים לסייע בחסכון במקום וניצול נפח מקסימלי. חשוב כמובן גם לדעת מה אומר החוק אודות היתרי בניה של מחסן גינה, על מנת  שלא נחרוג ונעבור עליו.

חוזק ועמידות

מידת החוזק והעמידות של מחסן הגינה פנל מבודד נמדדת באמצעות אלמנטים שונים:

עובי הקירות – בחנו היטב את העובי שלהם וודאו כי הם בעובי התואם את מפרט המוצר, עובי גדול יותר – מידת חוזק גבוהה יותר. מומלץ לבדוק עם בעצמכם את המשחק, להישען עליו ולראות אם ישנה תזוזה והתעקמות של הקירות.

החומר ממנו הקירות עשויים – מחסני מתכת ועץ יהיו חזקים יותר ממחסני פלסטיק כאשר מחסני פנל מבודד יספקו לנו גם רמת בידוד גבוהה לצד חוזק.

חוזק הדלת וציריה – זאת בהתאם לצרכים שלכם ולתכולה שתאחסנו בה, במידה ומדובר בתכולה יקרת ערך מוטב לבחור בדלת חזקה עם מנעול איכותי.

אלמנטים נוספים שיכולים להעיד על עמידות המחסן היא טווח האחריות שלו, אחריות ארוכה תעיד לרוב על מחסן איכותי בעל עמידות גבוהה. . חשוב לבדוק כי המחסן עמיד בפני גשם ושמש (בעל הגנת UV) ורצוי לבדוק אם הוא דוהה או מתעוות כתוצאה מקרינת השמש.

בטיחות

חשוב להקפיד על נושא הבטיחות, בייחוד כשיש בבית ילדים קטנים. לשם כך מוטב לרכוש מחסן איכותי שאינו דליק ועשוי מחומר מעכב בעירה.

בידוד

 

בידוד הוא אלמנט חשוב במחסן גינה פנל מבודד, במיוחד במידה והייעוד העיקרי שלו הוא לשימוש משרדי, חדר עבודה או לאירוח. על מנת שהשהיה בו תהיה נעימה או לפחות נסבלת, יש לרכוש מחסן בעל יכולת בידוד גבוהה, כך שלא “תיצלו” בימי הקיץ החמים או תקפאו מקור בחודשים הקרים. חשוב גם לבדוק את מספר פתחי האוורור ואם נכנס אוויר במידה מספקת עבורכם.

אחריות

המחסן גינה פנל מבודד הוא מוצר אשר אמור לשרת אותנו למשך שנים רבות, לכן אחריות ארוכת טווח הינה נושא שלא מומלץ להתפשר עליו בעת הקניה. כאמור, אחריות ארוכת טווח יכולה להעיד בדרך כלל כי מדובר במוצר אמין יותר וללא תקלות שכיחות. אך מעבר למספר השנים המצוין בתעודת האחריות יש לברר מה היא כוללת בדיוק? עבור איזה נזקים ועבור אילו חלקים?. כדאי לדעת למשל, כי האחריות אינה מכסה בד”כ “נזקי סערה”, הגדרה שאינה ברורה ומדויקת ולכן מוטב לקנות מחסן חזק ועמיד. חשוב לבדוק גם אם יש סוגים שונים של אחריות, בסיסית ומקיפה וכו’. במידה ויש לכם ביטוח דירה ניתן לפנות אל חבר הביטוח ולבדוק אם המחסן מכוסה במסגרת הפוליסה.